Our participants

A list of women selected to participate in Daughters of the Vote

See profiles by province or territory:

All delegates

Trina Qaqqaq: Nunavut
Nunavut
Houda Rachdaoui: Saint-Léonard - Saint-Michel
Saint-Léonard - Saint-Michel
Shakti Ramkumar: Surrey Centre
Surrey Centre
Samantha Redaj: Etobicoke - Lakeshore
Etobicoke - Lakeshore
Lianna Rice: Labrador
Labrador
Alana Robert: Charleswood - St. James - Assiniboia - Headingley
Charleswood - St. James - Assiniboia - Headingley
Carley Roberto: Hamilton East - Stoney Creek
Hamilton East - Stoney Creek
Claudelle Rocheleau: Abitibi - Témiscamingue
Abitibi - Témiscamingue
Abbie Rolf von den Baumen: Thunder Bay - Superior North
Thunder Bay - Superior North
Miranda Roll: Courtenay - Alberni
Courtenay - Alberni
Rebecca Rossi: King - Vaughan
King - Vaughan
Rachel Russell: Don Valley West
Don Valley West
Michaela Rutherford-Blouin: Leeds - Grenville - Thousand Islands and Rideau Lakes
Leeds - Grenville - Thousand Islands and Rideau Lakes
Callista Ryan: West Vancouver - Sunshine Coast - Sea to Sky Country
West Vancouver - Sunshine Coast - Sea to Sky Country
Amy Ryder: Vancouver Quadra
Vancouver Quadra
Sarah Saaed: New Westminster - Burnaby
New Westminster - Burnaby
Jessy Lee Saas: Moose Jaw - Lake Centre - Lanigan
Moose Jaw - Lake Centre - Lanigan
Kiana Saint-Macary: Laurier - Sainte-Marie
Laurier - Sainte-Marie
Yara Salama: Oakville
Oakville
Kirsten Samson: Cypress Hill Grasslands
Cypress Hill Grasslands
Hillary Scanlon: Peterborough—Kawartha
Peterborough—Kawartha
Carley Scharf: Carleton
Carleton
Kristen Seipp: Souris - Moose Mountain
Souris - Moose Mountain
Jennel Senior: Brampton East
Brampton East
Abeera Shahid: Brampton South
Brampton South
Tarini Sharma: Oakville North - Burlington
Oakville North - Burlington
Adelia Shwec: Lac St. Louis
Lac St. Louis
Ashmeet Siali:  Mississauga - Malton
Mississauga - Malton
Joanna Sivasankaran: Simcoe - Grey
Simcoe - Grey
Leslie Anne St. Amour: Kingston and the Islands
Kingston and the Islands